همکارم مذهبی است و زیبا با چشم های آبی

یکی از بچه ها از او می پرسد: با این چشم های قشنگ چرا آرایش نمی کنی هیچ وقت ؟

همکارم می گوید: به خاطر اعتقادم آرایش نمی کنم.و بعد از مکثی ادامه می دهد: تا الان که اعتقادم این بوده از فردا خبر ندارم

بهترین جواب بود تاکید روی این که من برای همین الان، همین لحظه این حرف رو میزنم و نمیدونم فردا دنیا چه جور می چرخه که من شاید نظر دیگری داشته باشم

.

.

دوستم رو به روم نشسته و می گوید: خیلی تغییر کرده تفکراتت، فکر می کردی روزی این تصمیم ها رو تو زندگیت بگیری؟

میگم: قبلا نه فکر می کردم دنیا قرار نیست خیلی فرق بکند اما الان حتی مطمین نیستم فردا که دوباره ببینمت همین شکلی باشم با همین ظاهر با همین تفکرات

هر اتفاقی هر آشنایی با هر آدمی منو رسوند به جایی که یه پله تغییر کردم خوب یا بدشو نمیدونم چون به چیزی مطمین نیستم اما تغییر کردم ذره ذره

لبه ی تیغ راه می رم

میدونم کتاب خسی در میقات جلال رو نخونده اما می خواستم بهش بگم: شدم جلال کتاب خسی در میقات اون قدر روی لبه ی تیغ راه می رم که  آدم هایی که من رو می خونن میتونن با ظن خودشون همراهم بشن میتونن مذهبی های دو آتیشه باشن یا آدم های بی دین و هردو از خوندن خسی در میقات احساس کنن منو حس می کنن و با هم نظر مشترکی داریم

فقط نمیدونم تا کی روی این لبه ی تیغ راه می رم تا کی هم مذهبی های دو آتیشه باهام موافقن هم بی دین ها و یا هردو ازم متنفر

تا کی یه کمی از همه جا رو قبول دارم و یه کمی از همه جا رو رد می کنم

تا کی با این دنیای برزخی ادامه میدم و کی کدوم  کفه ی ترازو سنگین تر میشه

یه آرامش یا یه تلاطم نمیدونم

لااقل از اینکه دیگه چیزی رو صفر و صد قبول ندارم راضی ام

یه روز یه نفر رو به روم نشست و گفت دعا می کنم حقیقت چه حرف های من باشه چه حرف های تو بهش برسیم

امروز نزدیک ترین روز به حرف های او شدم

و کاش که اون به حرف های من نرسیده باشه که حالا دوباره فکر کنم این کفه های ترازو همیشه مساوی ان از سنگینی آدم هایی ان که قبولشون دارن  

و باز سوال سخت تر اینکه اگر حقیقت نه حرف های من بود نه حرف ها ی او چی ؟

همین ,نمیدونم ,میقات ,تغییر ,الان ,مذهبی ,تغییر کردم ,مطمین نیستم ,همین لحظه منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دامپـــزشکی شهرستان کهنوج فاش معرفی کالا فایلود شب کتابخانه عمومی آیت الله اراکی - فرهنگسرا ذهن زیبا پروتئین ما ، با ما بهترین باشید. آموزش های همگانی